1

 

  «« strona główna galopuje.pl

O nas

Zaczęło się tak

... mieliśmy marzenia ...

Tęskniliśmy do bliskiego obcowania z przyrodą, życia zgodnie z jej zegarem,... istna sielanka. No to sprawiliśmy sobie na terenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, z dala od miejskiego zgiełku, połać ziemi rolnej, pochyłą stodołę i sypiące się resztki mikrego zabudowania gospodarczego oraz gromadkę zwierząt. Te zwierzęta to klasyczne reprezentantki:
- koni rasy huculskiej – Boliwia i Riviera z rocznymi córkami Bastylią i Orlanką;
- owcy wrzosówki – dziesięć dorosłych matek (każdej nadaliśmy imiona) plus on - „Maciej”.
Kotów nie kupowaliśmy. Pierwszego, za naszym przyzwoleniem, podarował nam nasz inspirator. Później nie dawaliśmy nikomu przyzwolenia na takie darowizny, a kotów mamy sporo, bo w różnych porach znajdowaliśmy je na naszej posesji.

Nasze dotychczasowe życie obróciliśmy o 180 stopni, kto inny powiedziałby, „do góry nogami”. Oto mieliśmy już swoje miejsce na ziemi z pełną i bogatą przyrodą, przestrzenią, krajobrazem …, zwierzętami - naszymi, obcymi i dzikimi..., ze słońcem, jego wschodem i zachodem …, z głęboką wodą w ulubionym jeziorze Tajty, wiatrem, deszczem, śniegiem, mrozem w dobrym znaczeniu i w trudnym znaczeniu. Tak, to majątek i potencjał, ale też wielka odpowiedzialność i wyzwanie. Brakowało nam doświadczenia i środków finansowych. Tego dorabiamy się nadal.

Z czasem powiększyły się nasze rodziny końskie i owcze, a do naszej oazy, przybyły jeszcze inne zwierzęta:
- sunia – owczarek środkowoazjatycki - Łata, najwierniejszy stróż i ukochany przyjaciel;
- rodzinka kurek rajskich, która teraz przerodziła się w spore stadko;
- świnka peruwiańska – Onufry;
- świnka wietnamska – Tosia;
- jeż – Czesław i inna zwierzyna płowa, … co jeszcze się pojawi, trudno przewidzieć.... ze wszystkimi bardzo się związujemy i przeżywamy ich problemy.

Potwierdzamy, że realizowanie marzeń nie jest proste, ani łatwe. Ale nie mamy zamiaru zawracać z obranej przez nas drogi. Zaczęliśmy od obserwowania zwierząt, ich zachowań i relacji, a wciąż daje nam to wiele radości i satysfakcji. Warto zmierzać do realizacji marzeń.

Zapraszamy do nas,
przy okazji oferujemy jazdę konną na hucułach i naukę jazdy konnej.